Terveluoa meille!

Meillä täällä työskentelevillä on yksi intohimo ja perusajatus:
haluamme edistää turvallisempaa elämää kaikille. Siksi olemme päättäneet kehittää uusia ja innovatiivisia tuotteita, jotka parhaiten suojaavat sinua, lähimpiäsi ja rakkaimpiasi jokapäiväisissä vaaratilanteissa.

Monet onnettomuudet ja henkilövahingot johtuvat siitä, että liikumme pimeässä mutta emme näy. Väsymys ja keskittymisen herpaantuminen ovat muita tekijöitä, samoin kuin autolla ajaminen alkoholin vaikutuksen alaisena. Tähän haluamme muutoksen ja voimme ylpeinä tarjota yksinkertaisia ja edullisia ratkaisuja kaikkiin ongelmakohtiin. Mutta emme tyydy vain tähän, sillä meitä ohjaa huolehtiva pyrkimys kehittää lisää hyviä tuotteita, jotka voivat parantaa onnettomuustilastoja ja pelastaa ihmishenkiä.

Yritys sai suurelta osin alkunsa omista kokemuksistani palomiehenä ruotsalaisen tunturimaailman karuissa ympäristöissä ja haastavassa ilmastossa. Ymmärsin täällä jo varhain, että monia vakavia onnettomuustilanteita olisi voitu välttää ennaltaehkäisevillä toimenpiteillä ja aktiivisilla toimilla yhdessä toimivien ja helppokäyttöisten tuotteiden kanssa. Toisin sanoen, pienillä yksinkertaisilla keinoilla jokainen meistä voi vaikuttaa. Miksi et siis aloittaisi jo tänään antamalla rakkaillesi ja lähimmillesi Flashin, Blinkyn, Awaken tai Alcon!

Kaikille tuotteillemme on yhteistä se, että ne edistävät turvallisempaa ja varmempaa arkea.

/Tommy Tegnander, Save Lives Now -yrityksen perustaja

+46 70 565 60 28
tommy@savelivesnow.com

Niklas Eriksson

Ruotsi, Suomi
+46 70 426 56 02
niklas@savelivesnow.com

Ben O’Donnell

Irlanti
+353 87 6747229
ben@savelivesnow.com

Ken Trenberth

Englanti
+44 7450 844946
ken@carnsmerry.com

Avoin palvelu

Italia

Eduard Masser

Itävalta, Sveitsi
+43 664 340 15 63
eduard@savelivesnow.com

Marius Weiss

Saksa
+49 8122 413230
m.weiss@alpha.de

Sonja Nikolaš

Serbia
+381 65 8787 533
info@soled.rs

Grzegorz Żebrowski

Puola
+48 6666 7 8182
biuro@savelivesnow.pl

Dzenija Luce

Baltikum
+371 29252052
savelivesnowlv@gmail.com

Henrik Wahlstedt

Tanska, Islanti, Grönlanti
+46 70 316 16 72
henrik@savelivesnow.com

Kim Keijzer Nieboer

Benelux
+31 6 51533763
k.keijzer.nieboer@gmail.com

Henrik Wahlstedt

Partner & Global Sales Manager
+46 70 316 16 72
henrik@savelivesnow.com