Terveluoa meille!

Meillä täällä työskentelevillä on yksi intohimo ja perusajatus:
haluamme edistää turvallisempaa elämää kaikille. Siksi olemme päättäneet kehittää uusia ja innovatiivisia tuotteita, jotka parhaiten suojaavat sinua, lähimpiäsi ja rakkaimpiasi jokapäiväisissä vaaratilanteissa.

Monet onnettomuudet ja henkilövahingot johtuvat siitä, että liikumme pimeässä mutta emme näy. Väsymys ja keskittymisen herpaantuminen ovat muita tekijöitä, samoin kuin autolla ajaminen alkoholin vaikutuksen alaisena. Tähän haluamme muutoksen ja voimme ylpeinä tarjota yksinkertaisia ja edullisia ratkaisuja kaikkiin ongelmakohtiin. Mutta emme tyydy vain tähän, sillä meitä ohjaa huolehtiva pyrkimys kehittää lisää hyviä tuotteita, jotka voivat parantaa onnettomuustilastoja ja pelastaa ihmishenkiä.

Yritys sai suurelta osin alkunsa omista kokemuksistani palomiehenä ruotsalaisen tunturimaailman karuissa ympäristöissä ja haastavassa ilmastossa. Ymmärsin täällä jo varhain, että monia vakavia onnettomuustilanteita olisi voitu välttää ennaltaehkäisevillä toimenpiteillä ja aktiivisilla toimilla yhdessä toimivien ja helppokäyttöisten tuotteiden kanssa. Toisin sanoen, pienillä yksinkertaisilla keinoilla jokainen meistä voi vaikuttaa. Miksi et siis aloittaisi jo tänään antamalla rakkaillesi ja lähimmillesi Flashin, Blinkyn, Awaken tai Alcon!

Kaikille tuotteillemme on yhteistä se, että ne edistävät turvallisempaa ja varmempaa arkea.

/Tommy Tegnander, Save Lives Now

Niklas Eriksson

Ruotsi, Tanska
+46 70 426 56 02
niklas@savelivesnow.com

Nick Christie

Englanti, USA
+44 7739 487 571
nick@jump7.co.uk

Ismo Karjalainen

Suomi, Baltian maat
+358 400 400535
ismo@savelivesnow.com

Roberto Alfarano

Italia
+39 06 98234407
roberto@savelivesnow.com

Eduard Masser

Itävalta, Sveitsi
+43 664 340 15 63
eduard.masser@kabsi.at

Tommy Tegnander

muut markkinat
+46 70 565 60 28
tommy@savelivesnow.com